کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1618   |   تاریخ درج: Saturday, April 16, 2016   |   ساعت: 10:43 AM   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر سایت

 

افزایش سریع بیمه سایبر و اعتبار منفی برای صنعت بیمه


یکی از بزرگترین موسسات مالی آمریکا هشدار داد که رشد سریه بیمه سایبر، به نفع صنعت بیمه نیست.

  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،، موسسه رتبه‌بندی "فیچ" با انتشار گزارشی هشدار داد که توسعه تهاجمی مستقل بیمه سایبر برای بیمه اموال و تصادفات اعتبار منفی به همراه خواهد داشت چراکه در فضای ناشناخته کنونی تنها تهدیدها و بی ثباتی ها افزایش می یابند.

در این گزارش پیشنهاد شده است که شرکت ها باید بر این رشد نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند چرا که وابستگی سایبری اقتصاد، موجب افزایش حملات سایبری می ‌شود؛ بنابراین، این وابستگی منجر به عدم توانایی سازمان‌ ها در حفاظت از بنگاه ‌های اقتصادی خواهد شد.

"جیمز ادون" مدیر اجرایی فیچ در این باره می گوید که حملات سایبری در حال حاضر برای تمامی سازمان ها در هر اندازه و هر بخشی خطر جدی به شمار می رود. و در این گونه حملات، تمامی خطوط تجاری آسیب می بینند و کل فرآیند تجاری دچار موقفه می شود.

در گزارش این موسسه رتبه بندی آمده است که بیمه سایبر در بخش بیمه اموال و تصادفات با حق بیمه ای در حدود سه میلیارد دلار در سال 2015 میلادی، بیشترین رشد را داشته است؛ میزان حق بیمه ها در این بخش در طول چهار سال گذشته سه برابر شده است. این در حالی است که اگر بخواهیم این نوع از بیمه را با بیمه های سنتی مانند بلایای طبیعی مقایسه کنیم، باید بگویم که مدلسازی و اطلاعات قابل دسترس درباره حملات سایبری هنوز در دوران نوزادی به سر می برد. تهدیدها و خطراتی مانند بلایای طبیعی اکنون به خوبی مدلسازی شده اند و درک مناسبی از آنان وجود دارد.

طبق گزارش ها، ارتقای امنیت سایبر در بخش اقتصادی و حفظ تجارت دیجیتال از گزند حوادث سایبری، از مسائلی هستند که دولت‌ ها سعی می‌ کنند در راهبردهای سایبری خود به آن ‌ها توجه کنند؛ به ‌عنوان ‌مثال فرانسه، انگلیس و هند، از جمله این دولت ‌ها هستند. فرانسه در راهبرد امنیت سایبر جدید خود، تاکید ویژه‌ ای روی مسئله‌ی امنیت سایبر تجاری و اقتصادی دارد.

زیان‌ های حملات سایبری چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد دلار در سال است. اما به گفته کارشناسان، شرکت‌ هایی که مورد حمله واقع می‌ شوند از تخمین میزان دقیق خسارت عاجزند و در نتیجه نظرسنجی ها نمی ‌تواند مؤثر باشد؛ از طرفی تخمین میزان خسارت از دست رفتن مالکیت فکری بسیار دشوار بوده و نیز سلیقه ‌ای بودن نظرسنجی‌ ها در این زمینه می‌تواند بر نتایج تأثیر بگذارد.

طبق این گزارش، زیان‌ های فعالیت‌ های خرابکارانه‌ سایبری بسیار فراتر از زیان‌ های مالی و یا مالکیت فکری است. در اثر این حملات بسیاری از فرصت‌ های درآمدزایی از بین می ‌رود، به اعتبار و شهرت شرکت‌ ها خسارت وارد می‌ شود.

Share نسخه مخصوص چاپ