دسته های اخبار
اخبار
نرخ بیمه اتکایی همچنان در سراشیبی سقوط
دوشنبه, فروردين 30, 1395 by مدیر سایت
نرخ بیمه اتکایی از ماه جاری میلادی برای چهارمین سال پیاپی کاهش می یابد.

  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، شرکت تجاری "ویلیز تاورز واتسون" که شرکت بیمه اتکایی "ویلیز ری" زیر نظر آن فعالیت می کند، در گزارشی نوشت که از ابتدای ماه آوریل سال جاری میلادی باردیگر شاهد کاهش نرخ حق بیمه های اتکایی خواهیم بود.

اما در گزارش این شرکت که با عنوان "نخستین بررسی تولد دوباره بیمه اتکایی" منتشر شده، آمده است که کاهش کلی بیمه اتکایی از ابتدای ماه جاری میلادی کنونی در قیاس با سال گذشته در همین بازه زمانی بسیار کم خواهد بود و می توان گفت که این بازار ثبات قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

بیمه اتکایی به مفهوم توزیع جهانی ریسک است. بیمه اتکایی شرکت بیمه را قادر می کند تا پاسخگوی خسارت هایی باشد که در طول زمان اعتبار قرارداد به وقوع می پیوندد. شرکت بیمه ریسک های همگون را برای پرتفوی خود جمع آوری می کند اما اگر اجتماع این ریسک ها مازاد بر ظرفیت نگهداری تشخیص داده شود وجود قرارداد اتکایی کمک می کند که این شرکت تعادل مالی خود را حفظ کند و به او اجازه می دهد تا به مشتریان خویش سرویس بهتری ارائه و خسارت های وارده را به موقع پرداخت کند. بیمه گر اتکایی، بیمه گر واگذارنده را در مقابل زیان های سنگین مالی که ممکن است با وقوع خسارت های بزرگ یا تعداد کثیری خسارت در ابعاد کوچک و متوسط که در یک زمان محدود وارد شوند، حمایت می کند.

در این گزارش تاکید شده است، هرچند شواهد آشکاری وجود دارد که بیشتر بیمه گران اتکایی با افزایش درخواست ها از سوی مشتریان شان مواجه خواهند شد اما بسیاری از این شرکت ها اکنون بر این نکته تاکید می کنند که با رکود بی سابقه ای روبه رو هستند و بیش از نمی توانند بر این شرایط غلبه کنند.

ویلیز ری در این گزارش از بیمه گران اتکایی تقاضا کرده است که خود را برای رویاروی با هر شرایطی آماده کنند.

"جان کاواناگ" مدیر اجرایی این بیمه گر اتکایی در بیانیه این شرکت تاکید کرده است، دلیل اصلی این شرایط آن است که بیمه گران استراتژی هایی را به کار بسته اند که مشتریان شان را از هم متمایز می کند و شرایط متفاوتی را در برابر آنان قرار می دهد.

او بر این باور است، تشدید قوانین که باعث به وجود آمدن نگاه جامع تر و نتیجه بهتر می شود، در کنار فشار سهامداران به بهبود شرایط مالی و بازده بهتر منجر می شود.

اما در ادامه این گزارش تاکید می کند، برای اینکه بگویم این بازار به چرخه پایانی خود نزدیک شده بسیار زود است. همچنین این شرکت هشدار داد که عدم تعادل اساسی در تامین سرمایه و تقاضای خاموش که اکنون مورد رضایت همگان است، باعث می شود این بازار همچنان در سراشیبی قرار بگیرد.

پیشنهادات پیشرفته

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟