دسته های اخبار
اخبار
کد مطلب : 1089  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2045   |   تاریخ درج: دوشنبه, اسفند 25, 1393   |   ساعت: 12:06 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر سایت

 

بیمه ای برای هواپیماهای بدون سرنشین


شرکت های بیمه در جهان به دنبال ارائه محصولات جدیدی هستند تا بتواند با اتخاذ قوانین جدید هم هواپیماهای بدون سرنشین را تحت پوشش قرار دهند و هم کنترل آنان را در اختیار بگیرند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه   به نقل از گزارش لایو اینشورنس،  در حال حاضر بسیاری از بیمه گران در حال تدوین قوانین مخصوص به خود هستند تا خلبانانی که منتظر نهایی شدن قوانین فدرال هستند را از بلاتکلیفی نجات دهند.

در این گزارش آمده است که هر روزه هزاران هواپیمای بدون سرنشین (پهباد) در ارتفاعات پایین و بالا در آسمان در حال پرواز هستند، بدون آنکه مجوزی از سوی دولت ها برای آنان صادر شده باشد؛ ‌بنابراین آخرین اخبارهای منتشر شده از صنعت بیمه نشان می دهد که بیمه گران به دنبال پرکردن خلا موجود هستند تا امنیت استفاده کنندگان از این تکنولوژی را تضمین کنند.

کنترل پهپادها بدون استفاده از انسان در درون آن صورت می ‌گیرد؛ اگر چه انسان نیز می ‌تواند به عنوان محموله در آن باشد. این وسیله پرنده از نیروهای ایرودینامیکی برای پرواز در مسیر دلخواه استفاده می‌ کند. پهپادها یا به وسیله کنترل از راه دور یا با برنامه‌های پیش پروازی تعیین شده از قبل یا با سامانه‌ های خودکار دینامیک هدایت می ‌شوند. پهپادها در حال حاضر در برنامه‌ های نظامی که شامل جاسوسی و حمله می ‌شود، فعالیت می ‌کنند. این هواپیماها همچنین در برنامه‌ های غیر نظامی مانند خاموش کردن آتش ‌سوزی ‌ها یا جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد یا کنترل پلیس در ناآرامی ‌ها و صحنه‌ های جرم یا شناسایی بیشتر حوادث غیرمترقبه طبیعی استفاده می‌ شوند.

در این گزارش آمده است که اکنون شناسایی این وسیله در هوا بسیار دشوار شده است. و از آنجایی که بیشتر آنان برای مقاصد تجاری به کار گرفته می شوند، قوانین دولت ها کامل نیست و از سوی دیگر مشخص نیست که چه عملکردی برای آنان ایمن است و یا آنان اجازه چه عملکردی را دارند. به همین دلیل بیمه گران به فکر افتاده اند که برای دو هزار و 600 پهباد موجود، بیمه نامه کاملی را تدوین کنند.

همچنین یکی از شرکت ها در شهر سانفرانسیسکو آمریکا گروه هزار نفری را برای پرواز این هواپیماها آموزش داده است؛ به همین دلیل پروازهای انجام شده همه در راستای منافع این شرکت انجام می شود.

"گیوم دو مارلیاو" کارشناس پهباد از شرکت «الیستر» درباره قوانین مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین گفت: در حال حاضر بسته به اندازه، وزن و حسگری که در هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می شود، مدل های مختلفی از این دستگاه ها وجود دارد. اما هواپیمای بدون سرنشین دوگونه اصلی دارند: هواپیماهای بدون سرنشین برای سرگرمی و هواپیماهای بدون سرنشین که از آنها استفاده حرفه ای می شود. او می افزاید: آن دسته از هواپیماهای بدون سرنشین که برای سرگرمی هستند طبق قاعد مدل سازی فرانسه ساخته می شوند. بیش ۱۰۰ هزار فروند از این هواپیماها در بازار وجود دارد. در حالیکه تعداد پهپادهایی که بنا بر تایید هواپیمایی کشوری از آنها استفاده حرفه ای می شود، دو هزار فروند است.

دو مارلیاو در مورد ضوابط و قوانین استفاده از پهباد ادامه می دهد: قواعد اصلی و جهانی استفاده از هواپیمای بدون سرنشین عبارتند از به پرواز درآوردن آنها در مناطق پرجمعیت ممنوع است، نمی توان از آنها در شب استفاده کرد و حداکثر تا ارتفاع ۱۵۰ متری می توان آنها را بالا برد.

طبق گزارش های منتشر شده، به تازگی آمریکا از هواپیمای بدون سرنشین جدیدی رونمایی کرده است. اين هواپيماي بدون سرنشين که X-47B نام دارد، به اندازه يک هواپيماي جنگنده واقعي است و نخستين پرواز آزمايشي خود را از عرشه ناو هواپيما بر «يو اس اس بوش» در اقيانوس اطلس انجام داد. همچنین هواپیمای بدون سرنشین مخصوص گردشگران به بازار ارائه شده است. «فلای» یک هواپیمای بدون سرنشین مجهز به دوربین عکاسی و فیلمبرداری است و کاربر می ‌تواند تصاویر مکان ‌هایی که به آنها دسترسی ندارد را از طریق این هواپیما مشاهده کند.

در این گزارش تاکید شده موضوعی که کاملا مشخص است، آن است که این قبیل از هواپیماها منتظر نخواهند ماند، تا بیمه گران برای آنان قوانین جدیدی را تدوین کنند. شرکت های بیمه، ‌نمایندگی ها و کارگزاران در نهایت راهی برای تحت پوشش قرار دادن هواپیماهای بدون سرنشین پیدا خواهند کرد؛‌ امری که بدون شک فرصت بی نظیری را در اختیار آنان قرار می دهد

Share نسخه مخصوص چاپ
پیشنهادات پیشرفته

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟